Viss, kas jāzina par dzimumzīmēm

dzimumzine

Kādam to ir vairāk, citam mazāk. Vienam viss ķermenis ir noklāts ar dzimumzīmēm, kādam citam to ir vien pāris. Kas ir šie tumšie, tik atšķirīgie punktiņi un kas par tiem jāzina?

Dzimumzīmju veidi:

Izšķir pigmenta dzimumzīmes un asinsvadu dzimumzīmes.

  • Pigmenta dzimumzīmes atkarībā no pigmenta melanīna daudzuma var būt brūnganas vai brūnganmelnas, dažreiz arī koši zilas. Virspuse gluda vai grumbuļaina, nereti klāta matiņiem; konsistence mīksta. Pigmenta dzimumzīmes var būt plakanas, ādas līmenī vai arī mezgliņu veidā.
  • Asinsvadu dzimumzīmes (angiomas) ir ādas asinsvadu veidojumi, parasti sārtā vai zilgansārtā krāsā. Nereti tās paceļas virs ādas; parasti atrodas sejā, bet var būt jebkurā ķermeņa daļā, arī gļotādā.
  • Bālās (anēmiskās) dzimumzīmes veidojas, ja asinsvadi ādā nav pietiekami attīstīti. Adai apsarkstot, šīs dzimumzīmes paliek bālas. Arī t.s. vecuma kārpas (keratomas) ir dzimumzīmes.

Asinsvadu dzimumzīmes piededzina vai izoperē, savukārt pigmenta dzimumzīmes nedrīkst traumēt. Ja dzimumzīmes atrodas vietās, kur tās bieži ievaino (piemēram, uz sejas, bārdu dzenot) vai kairina ar apģērbu, kā arī ja dzimumzīmes sāk strauji paplašināties, apsarkt, vai niezēt, jākonsultējas ar onkologu.

Dzimumzīmju pārbaude

Dzimumzīmju pārbaude (http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/dzimumzimju-nonemsana) jāveic ne tikai tad, kad jau parādījušās sūdzības. Dzimumzīmju pārbaudi ieteicams veikt arī profilaktiskos nolūkos, piemēram, beidzoties sauļošanās sezonai, lai noteiktu, vai ādas stāvoklis ir labs, arī tad, ja regulāri apmeklē solāriju.

Dzimumzīmju pārbaudi veic dermatologs, kurš nosaka, vai dzimumzīme nav ļaundabīga, iespējams, ka to vajag noņemt.

Dzimumzīmju pārbaude ir nekaitīga un nesāpīga procedūra, to drīkst veikt arī bērniem un grūtniecēm bez ierobežojumiem.

Pievērsiet uzmanību dzimumzīmju krāsai

Baltas krāsas dzimumzīmes sauc arī par halo jeb oreola dzimumzīmēm, jo ap tām ir balts ādas oreols. Šādas dzimumzīmes var norādīt uz ādas vēzi, tāpēc ja uz ķermeņa ir vairākas halo dzimumzīmes, noteikti jāveic pārbaude pie dermatologa.

 Sarkanas dzimumzīmes parasti ir neliela izmēra un atgādina sarkanus  paceltus punktus. Šīs dzimumzīmes nav bīstamas, jo rodas nepareizas asinsvadu veidošanās rezultātā.

 Apsārtušas dzimumzīmes mēdz parādīt asinsvadu klātbūtni un liecināt arī par iekaisumu, kas radies traumas vai infekcijas rezultātā.

 Divkrāsainas dzimumzīmes ir visbīstamākās – tā ir  viena no pazīmēm, kas norāda uz ādas veidojuma ļaundabīgumu.

Neriskējiet ar savu dzīvību

Pārāk daudzi dzimumzīmes neuztver nopietni. Patiesībā tās ir kā sensori, kas liecina par saslimšanām, piemēram, vēzi. Savlaicīga ādas vēža konstatācija ļauj maksimāli samazināt risku vai pat novērst letālu iznākumu.

Nav vērts ignorēt dzimumzīmes un izmaiņas tajās, ko tas ir risks cilvēka dzīvībai!

Atkāpjoties no medicīnas

Dzimumzīmes cilvēkiem bijušas nozīmīgas kopš laika gala. Kādreiz dēļ dzimumzīmēm sievietes varēja uzskatīt par raganām un sadedzināt uz sārta. Pēc gadiem pienāca Merilinas Monro laikmets, kad sievietes zīmēja sev dzimumzīmes, lai līdzinātos viņai un piesaistītu pretējā dzimuma uzmanību.

Izrādās, ka pēc dzimumzīmēm var pat zīlēt. Zīlnieki, kas to pieprot, māk pēc dzimumzīmēm noteikt cilvēka likteni.

Dzimumzīme uz pieres, piemēram, vēsta par veiksmi dzīvē.

Dzimumzīme uz labā vaiga liecina, ka jūs esat greizsirdīgs.

Dzimumzīme deguna galā – lieliska humora izjūta.

Dzimumzīme uz zoda vīrietim – liela agresivitāte.

Patiesībā šāda zīlēšana ar dzimumzīmēm ir nedaudz smieklīga. Piemēram, ko darīt tiem cilvēkiem, kuru ķermenis ir nosēts šīm zīmēm? Ak, cik raibs viņu liktenis…

Merilina Monro un viņas slavenā dzimumzīmīte

Šī sieviete iekārdināja ar savu dzimumzīmīti. Kā jau iepriekš minēju, daudzas sievietes sekoja viņai un sāka zīmēt sev dzimumzīmes. Protams, Merilinai tā bija īsta.

Merilina Monro bija aktrise, modele, dziedātāja – viņai sekoja un viņu dievināja gan vīrieši, gan sievietes. Tāpēc saprotams, kāpēc viņai bija tik daudz sekotāju izskata ziņā. Ja Merilina izskatītos citādi, arī atdarināšana būtu citāda.