Vasaras gastronomiskās aizraušanās

darzeni-vasara

Vasara ir īstais laiks, lai uzkrātu pamatīgas vitamīnu rezerves un tai pat laikā parūpētos par savu figūru! Kā tas iespējams? Elementāri!

Ūdens.

Karstā laikā gribas daudz dzert. Šāda vēlme ir jāizmanto, jo ūdens ir tas no kā sastāv mūsu organisms! Ūdens izskalo visu lieko no ķermeņa, sāļus, indes, kaitīgās vielas. Ūdens palīdz uzturēt sevi labā fiziskajā formā un nomest ātrāk lieko svaru. Ūdens mitrina ādu un uztur tai jaunavīgu skatu daudz ilgāk nekā tiem cilvēkiem, kas lieto uzturā pārāk maz ūdens.

Arbūzs.

Kas tā par vasaru bez arbūza! Galdi tirgū un ceļmalas tirgotavās lūzt no lieliem, sarkaniem arbūziem. Tajos nav nekā kaitīga – ūdens vien un kolosāla garša. Ēdiet arbūzus vasarā cik vien lien, vēders būs pilns, toties kaloriju skaits – minimāls!

Zemenes un citas ogas.

Arī zemenes ir jāēd, kamēr tās ir pieejamas. Tajā ir tik daudz vitamīnu. Un mazās sēkliņas darbojas kā lielisks zarnu attīrītājs! Ēdiet zemenes svaigas vai pievienojiet tās kokteiļiem. Tāpat neaizmirstiet par citām sezonas ogām, piemēram, mellenēm. Veselīgas ir ne tikai meža mellenes, bet arī lielās – dārza. Atcerieties, ka mellenes ir labākais vitamīns acīm, tās uzlabo redzi!

Saldējums.

Vai tad var iztikt vasarā bez saldējuma? Nu beidziet, nav vērts skaitīt kalorijas saldējumā, ja dzerat daudz ūdens un pārtiekat no arbūziem. Saldējums ir īstais vasaras baudījums. Ja tomēr vēlaties ko ne tik treknu – izvēlieties saldētās sulas, arī tās ir gardas un ļoti atsvaidzinošas!

Kur to visu dabūt?

Dodieties uz tirgu – tur var dabūt visu, kas svaigs un dārzos pieejams. Brīdī, kad tirgū parādās vietējā produkcija, galdi (lūk, kvalitatīvi galdi, kas nelūzt un nepieviļ http://www.dizainakresli.lv/) lūzt no svaigiem gurķīšiem, tomātiņiem un Latvijas zemenēm! Jums ir ļoti paveicies, ja ir iespējams lauku labumus salasīt pašiem savā dārzā vai pie vecākiem, vecvecākiem. Arī veikalā pirktā produkcija nav slikta, tomēr jūs nezināt, kā tā audzēta un kādus ceļus veikusi, līdz nonākusi līdz plauktam.