Vasarā — restorāns savā pagalmā

Maltīte svaigā gaisā

Tikko ir sācies dārza velšu pārbagātības laiks. Tā vien gribās katru dienu ar milzu grozu doties uz tirgu vai jau izbaudīt savā dārza izloloto ražu. Un atliek tikai no tā visa uzburt svaigas, veselīgas, uzturvielām bagātas un krāsainas maltītes. Un nav nemaz vajadzības doties uz dārgiem restorāniem, ja to pašu visu var izbaudīt savās mājās.

Mūsu mājās vasarā lielākā daļa maltīšu notiek pagalmā, kur esam ierīkojuši ērtu un plašu ēdamzonu. Ir arī pārvietojams dārza mēbeļu komplekts, ko vajadzības gadījumā pārceļam vietā, kur var arī paslēpties no nokrišņiem. Tam diezgan labi izmantojam arī garāžu, kas ir plaša un ērta, tai ir paceļami vārti, kas vēl palielina laukumu. Tur esam klājuši arī lielāku svinību galdu siltā, bet lietainā vasaras dienā. Paceļamo vārtu sistēma ir ļoti parocīga, lai garāžu padarītu daudzfunkcionālu un ērtu. Bet ne pa to stāsts. Par ēdienu gan!

  • Maltīte svaigā gaisā ar skaistu skatu

Katrs uz savas ādas būs pārbaudījis patiesība, ka svaigā gaisā ir labāka apetīte un viss garšo labāk. Tāpēc siltā sezona ir jāizmanto, lai izbaudītu visu to sajūtu komplektu, ko mums sniedz Latvijas daba. Nav svarīgi, kurā vietā esat, kur dzīvojat, jo Latvijā visur ir skaista daba, gandrīz pie katras mājas ir zaļā zona, puķu dobes, tāpēc nebūs jāsūdzas par sliktu ainavu.

Atliek tikai sarūpēt kādas mēbeles, lai varētu novietot traukus un apsēsties. Ne obligāti jātērējas dārgiem dārza mēbeļu komplektiem. Pavisam labi var izlīdzēties ar kādām vecākām un bēniņos novietotām mēbelēm, ko var pārklāt ar košākiem audumiem, nolikt spilvenus vai pledus, kas jau piešķirs pavisam citu skatu. Un nevajadzēs iztērēt ne centu.

  • Labākās receptes vasaras maltītēm

Vasarā pavisam noteikti garstronomiskā mode ir balstīta sezonālajos produktos, svaigās un pat vienkāršās receptēs, kurās dominē salāti, vieglas uzkodas, dzērieni, augļu un zaļumu smūtiji, uz dzīvas uguns gatavota gaļa un dārzeņi. Vasarā nav vajadzības stundām pavadīt pie plīts, labāk sakapāt, sablenderēt, sagriezt vai viegli apcept un GATAVS!

Ja mājās plauktos nav nevienas pavārgrāmatas un pašiem pietrūkst ideju, tad pilnībā pietiks ar to recepšu bagātību, kas atrodama internetā. Te tiešām atradīsiet visu iespējamo. Arī receptes, kas īpaši piestāv vasarai un it nemaz neatpaliek no dārgos restorānos piedāvātā.

Rabarberu kūka, spinātu salāti ar pirmajām zemenēm, sātīga aukstā zupa, kvinojas un tomātu salāti, zemeņu uzpūtenis, grilēta zivs un vēl neskaitāmi daudzas citas lieliskas idejas vasarīgai maltītei. Tas liek sarosīties garšas kārpiņām un atraisīties radošajam potenciālam, ko īstenot virtuvē.

Šis arī ir labs laiks, lai gatavotu kopā ar bērniem. Viņi var piedalīties vienkāršāku recepšu gatavošanā, kas noteikti uzlabos viņu pašu apetīti un interesi par veselīgu ēdienu.

  • Aiciniet draugus un sviniet svētkus ārā!

Maltītēm dārzā vai terasē ir tā lieliskā priekšrocība, ka ir vairāk vietas, tāpēc droši aiciniet draugus, rīkojiet svētkus un ballītes. Un nevajag pat nozīmīgu iemeslu, lai vienkārši satiktos pie garda kokteiļa un uzkodām ar cilvēkiem, kuri varbūt citos gadalaikos darbu skrējienā ir satikti mazāk, kā gribētos.

Tematiskās ballītes, kas veltītas kādam noteiktam produktam vai dārzenim, ogai, ļaujot vaļu fantāzijai un uzburot dažādus ēdienus no tā, noteikti būs lielisks papildinājums nedēļas nogalei. Tagad tikko ir sācies zemeņu laiks, tāpēc noteikti topā būs visvisādi gardumi tieši no šīs karaliskās ogas, bez kuras vasara nav iedomājama. Tālāk jau gaidāms citu ogu un dārzeņu birums. Vajadzīga tikai iedvesma, lai tos ienestu savā virtuvē un uz pusdienu galda.

Kad tad vēl citad uzkrāt enerģiju un vitamīnus, ja ne vasarā?