Uzturs kā labas veselības stūrakmens

uzturs

Teiciens, ka mēs esat tas, ko ēdam, ir tieši tik trāpīgs, lai mēs katrs būtu dzīvē pamanījuši, cik ļoti tas, ko un kad ēdam, ietekmē to, kā jūtamies un izskatāmies. Tāpēc uztura ieteme uz kopējo veselību un pašsajūtu nebūt nav pārvērtēta, tā ir jau pierādīta un katram izjūtama viņa ikdienā, ja vien vairāk ieklausāmies savā ķermenī un tā signālos.

Daudzveidīgs, sezonāls un sabalansēts uzturs

Medicīnas tēvam Hipokrātam pieder teiciens: “Tavs uzturs lai ir tavas zāles, un tavas zāles lai ir tavs uzturs!” Tas attiecas uz katru cilvēku jau kopš dzimšanas, pat vēl agrāk, jo māte jau baro savu mazuli, kad tas vēl ir viņas vēderā. Tajā brīdī viņas uzturs ir arī mazuļa uzturs. Tāpēc viss, ko viņa liek mutē, jau ietekmē un būvē bērna ķermeni, imunitāti un savā ziņā arī viņa turpmāko dzīvi. Vecākiem ir jāizglītojas un jāsaprot, cik liela ietekme uz bērnu ir tam, kādi ir ēšanas paradumi mājās.

Jau no mazotnes nodrošinot bērnam veselīgu, sabalansētu, sezonālu un daudzveidīgu pārtiku, kas tiek gatavota no svaigiem produktiem, vecāki ieliek pamatus viņu labajai veselībai, attīstībai un stiprajai imunitātei. Kā arī tiek nodoti spēcīgi veselīga uztura paradumi, ko bērns paņems līdzi arī savā dzīvē, ģimenē un tālāk nodos saviem bērniem.

Dzīvesveids un līdz ar to arī uzturs sākas ģimenē. Ja šobrīd situācīja nav tika laba, kā gribētos, tas nekas, jo katra jauna diena ir iespēja veidot jaunus paradumus un uzlabot ģimenes ēšanas tradīcijas, veikalā izvēlēties svaigus produktus, dārzeņus, augļus, pusfabrikātus atstāt plauktā, vairāk gatavot pašiem, domāt par produktu daudzveidību.

Diētas veselības uzlabošanai

Lai gan ārstu un uztura speciālistu viedokļi šajos jautājumos dalās, nav noliedzama cilvēku reālā pieredze, kad viņi maina savus uztura paradumus, lai cīnītos ar kādām slimībām un veselības problēmām, kas draud kļūt aktuālas.

Izplatīta ir veģetāra vai pat vegāna uztura izvēle, šīs kustības visā pasaulē kļūst arvien plašākas. Ne tikai no ētiskajiem apsvērumiem, bet arī no veselības uzlabošanas aspekta. Tāpat daudzi izvēlas atteikties no kviešus un glutēnu saturošiem produktiem, novērojot tiešām vērā ņemamus veselības uzlabojumus.

Arī pārtikas un ēdināšanas industrijas pārstāvji jūt šīs spēcīgās dzīvesveida vēsmas un pielāgojas tām, lai saviem klientiem dotu to, ko viņi pieprasa — veģetāru, vegānu, no glutēna un piena brīvu pārtiku.

Neaizmirsti konsultēties ar ārstu

Tas gan nenozīmē, ka visas slimības jāārstē tikai ar ēdienu, nebūt nē. Uzturs palīdz veselības un imunitātes veidošanā un arī ātrākā slimību uzveikšanā, tomēr tas neizslēdz vajadzību slimību un kādu simptomu gadījumā doties pie ārsta. Tajā pašā uztura sakarā ir daudz sarežģītu jautājumu, jo mūsdienās ļoti izplatītas ir dažādas alerģijas un nepanesības. Skaidrību varēs ieviest tikai zinošs ārsts. Par veselību jādomā arī profilaktiskā aspektā, arī izvērtējot ģimenes locekļu slimības un iedzimtības iespēju. Ja, piemēram, kādam ģimenē ir bijušas onkoloģiskas saslimšanas, ādas vēzis vai cits vēža veids, tad jau laikus regulāri jāpārbaudās, jāapmeklē dermatologs, varbūt savlaicīgi jāveic dzimumzīmju pārbaude un noņemšana: http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/dzimumzimju-nonemsana.

Ja ārsts nozīmējis medikamentozu terapiju, tā noteikti jāievēro, bet uzturu var izmantot kā spēcinošu un atveseļošanos sekmējošu faktoru, var iekļaut uzturā kādus īpašus aktīvos produktus, augus, kas konkrētajā gadījumā sekmēs izveseļošanos. Informācija šajā sakarā ir pieejama diezgan plaši, arī produktu klāsts veikalos ir ļoti plašs, var atrast gan superfūdus, gan augstvērtīgus produktus, kas palīdzēs izveidot veselīgu un spēcinošu ēdienkarti.

Vairāk informācijas par dažādu produktu ietekmi uz veselību varat lasīt veselīga uztura piekritēju blogos, arī organiskās pārtikas interneta veikalu blogos, daudzvieta arī presē raksta par vērtīgiem produktiem, ko vērts iekļaut savā ikdienas uzturā.