Vai pietiekami rūpējamies par savu un ģimenes drošību?

drosibas-sajuta

Skaidrs, ka dažādu lokālu un globālu notikumu iespaidā cilvēki arvien vairāk domā par savu drošību. Un tā tam arī vajadzētu būt, jo tomēr jāatzīst, ka pasaule kļūst arvien nedrošāka. To veicina politiskie, reliģiskie un ekonomiskie procesi, kas viļņojas pāri visai pasaulei. Tomēr katrs pats savā mazajā pasaulītē, kurā atrodas ģimene, darbs, draugi, atpūta, tik ļoti neizjūtam šos draudus un bailes, tāpēc varbūt tā uztraukšanās ir tikai emocionālā līmeni. Tam neseko praktiska rīcība, kas mazinātu riskus un palīdzētu palielināt savu un tuvinieku drošību.

Kas tad ir šie būtiskākie punkti, par kuriem vajadzētu padomāt?

 

 

  • Vai jūtaties droši savā mājoklī?

 

Mana māja ir mana pils, mans cietoksnis un drošais patvērums. Tā vismaz vajadzētu būt. Vai jums tā ir? Kādā stāvoklī ir ēka? Vai ir ievēroti visi uguns un elektro drošības noteikumi? Vai ir veikti visi pasākumu, lai kavētu svešinieku iekļūšanu mājoklī? Mājoklim jābūt iekārtotam un aprīkotam tā, lai neviens iemītnieks netiktu apdraudēts un pakļauts nevajadzīgam riskam. It īpaši, ja mājās uzturas mazi bērni.

 

 

  • Vai jums ir sociālais drošības tīkls?

 

Drošības sajūta visvairāk vajadzīga tad, kad esam izsisti no ierastā ritma, kad notiek kaut kas neparedzēts. Tas var būt darba zaudējums, slimība vai kaut kas cits nepatīkams, ko neviens negrib piedzīvot. Bet tādām situācijām katrs pats var veidot savu sociālo drošības tīklu. Tas tiek darīts, ja godprātīgi tiek veiktas sociālās iemaksas pilnā apmērā no ienākumiem. Tādā gadījumā varat būt pārliecināti, ka saņemsiet gan bezdarba, gan slimības pabalstu. Arī māmiņu algu. Un šie pabalsti būs atkarīgi no tā, cik lielas iemaksas ir veiktas. Atbildīgi rīkojoties ar saviem ienākumiem un neapejot nodokļus šodien, iegūstat drošību savai nākotnei. Protams, ka papildus drošības spilvenu var veidot ar uzkrājumiem un privātajiem pensiju fondiem.

socialais-drosibas-tikls

 

  • Vai izmantojat apdrošināšanas pakalpojumus?

 

Mūsdienās dažāda veida apdrošināšanas jau ir cilvēku ikdiena. Piemēram, automašīnas sakarā jau tā ir obligāta apdrošināšana, bet ikvienam ir brīvība izvēlēties arī citas apdrošināšanas — mājokļa, nelaimes gadījumu, dzīvības, ceļojumu, veselības. Izvērtējot savu dzīvesveidu un dažādus riskus, apdrošināšana ir tālredzīgs lēmums, kas pasargās gan pašu, gan tuviniekus, sniedzot atbalstu nepatīkamā situācijā.

 

 

  • Vai jums nav paraduma taupīt uz kvalitātes rēķina?

 

Daudzas mūsu ikdienas izvēles ietekmē arī to, cik droši varam ikdienā justies. Varbūt situācijā, kad izvēlamies preci, par to tā nedomājam, tomēr tas ietekmēs drošību. Un bieži vien drošības līmenis samazinās līdz ar cenu. Tāpēc jāatrod saprātīgs līdzsvars šajās lietās. Bērnu autosēdeklītis, auto riepas, durvju slēdzene un citas lietas, ko pērkam. Piemēram, ja gribam nopirkt lētas riepas, tad esam gatavi izvēlēties lietotas vai atjaunotas riepas? Lētakas riepas var pirkt, ja ir pārliecība, ka tādā veidā ievērojami nesamazinās drošības rādītāji, kas uz ceļa ir ļoti būtiski. Riepas ir tiki viens piemērs. Tādus varētu sadzīvē atrast daudz, kad gribam mazāku cenu. Bet vai tādēļ neatkāpjamies no kvalitātes un drošības standartiem?