Mēs esam tas, ko ēdam

veselīgs uzturs

Tā ir viena no bieži dzirdētām frāzēm, kas liek aizdomāties par to, kādu uzturu izvēlamies, kāda ir attieksme pret ēdienu, tā kvalitāti. Arī par to, kāds ir ēšanas režīms.

Skaidrs, ka šajā steidzīgajā un piesātinātajā laikmetā, kad pārtikas ražošanas industrija diktē mūsu dzīvesveidu, nav vienkārši šos jautājumus sakārtot tā, kā patiešām vajadzētu, izvairoties no modes tendencēm un pašpasludinātu ekspertu patiesībām, saglabājot tikai to, kas patiešām ir vērtīgs un noderīgs mūsu organismam.

 

Uzturs veido mūsu izskatu un veselību

Ne vienmēr tā pa īstam apzināmies, ka visvairāk mūsu veselību, izskatu un pašsajūtu tiešā veidā ietekmē pārtika, ko uzņemam. Vainojam gēnus, slimības un astroloģisko prognozi, lai gan viss ir pavisam vienkārši — sevi un savu pašsajūtu veidojam ar ēdienu.

Pārtika taču ir tas būvmateriāls un degviela, ko izmanto katra mūsu ķermeņa šūna. Visi būsim ievērojuši, ka pēc tam, ja vēlās vakariņās apēdam kārtīgu porciju ar ceptiem kartupeļiem un gaļu, tad pa nakti slikti guļam un nākamajā dienā jūtam smagumu, sliktu garastāvokli. Tikai retais to sasaistīs ar vakariņu laiku un izvēlēto sastāvu. Tāpat, ja sejas āda ir klāta ar pūtītēm, ir taukaina un iekaisusi, ja vēders ir uzpūties, tad ir liela iespējamība, ka ikdienas uzturs lielākoties sastāv no balto miltu produktiem un pusfabrikātiem. Tomēr arī šo sakarību lielākoties negrib atzīt, lai gan tā jau ir daudzreiz pierādīta, par to pat sarakstītas grāmatas.

 

Sabalansēts uzturs ir atslēga uz veselību un labu izskatu

Vēl viena problēma, kas šobrīd aktuāla — ēdam pārāk daudz un kustamies pārāk maz. Un tas, ko ēdam, ne tuvu neatbilst sabalansēta uztura principiem. Vieglāk jau ir nopirkt gatavu pārtiku vai pusfabrikātus. Trūkst laika un vēlēšanās pirkt svaigus porduktus, no kuriem gatavot sabalansētu maltīti. Šādi veselībai nedraudzīgi ēšanas paradumi arī tiek nodoti nākamajai paaudzei. Un bērnu veselība cieš jau no pirmajiem dzīves gadiem. Ir daudz pētījumu par to, ka skolas vecuma bērniem ir problēmas gan ar aptaukošanos, gan ar veselību kopumā. Uzturs ir viens no svarīgiem faktoriem, kas to ir veicinājis.

 

Rūpējies par sevi pats

Jo neviens cits to nedarīs. Katra paša rokās ir sava veselība. Un tas, ko izvēlamies ēst, arī ir pašu ziņā. Lai pārliecinātos par savu veselība stāvokli, kā to ietekmē uzturs, var noderēt veselības pārbaude. Veselības pārbaude ietver visas analīzes, izmeklējumus, diagnostiku, kas sniedz slēdzienu par vispārējo veselību. Veselības pārbaude var atklāt, kuras organisma sistēmas šobrīd ir teicamā, kuras ne tik laba stāvoklī.

Uztura izmaņas ir vienas no biežākajām rekomendācijām no ārstu puses, lai uzlabotu veselība stāvokli. Veselības pārbaude palīdz ieraudzīt, kā patiesībā jūtas ķermenis.