Mājās gatavoti saldumi — no hobija līdz biznesam

mājas saldumi

Man vienmēr ir paticis gatavot ēst, bet īstā kaislība vienmēr bijuši dažādi saldumi. Es gan pati tos ēdu ļoti maz, bet man patīk redzēt lielisku gala rezultātu, kas iepriecina citus cilvēkus. Tāpēc vienmēr, ja kaut kur eju ciemos, man līdzi ir kaut kas pašas pagatavots. Tā es daru vienmēr. Arī mājās vienmēr stāv kādi saldumi.

Tā ar laiku sāka pasūtīt cilvēki uz saviem svētkiem gan kūkas, gan citus našķus. Mammas ir iecienījušas bērnus našķus, kas ir bez veselībai kaitīgām sastāvdaļām. Cepu arī vegānas kūkas, kas pēdējā laikā ir pieprasītas. Cilvēki ne tikai domā par veselību, bet kļuvuši arvien alerģiskāki.

Un visa šī mana darbošanās ir vainagojusies ar to, ka esmu kļuvusi par mazo uzņēmēju. Mājā vienu telpu pārveidoju par ražošanas vietu, sertificēju pie PVD, saskaņoju visu darbību ar VID. Un tā arī sāku oficiāli ražot savus gardumus. Tos var pasūtīt individuāli un pēc savām vēlmēm kādiem svētkiem vai arī ikdienai. Tāpat ik pa laikam piedalos tirdziņos. Un pilsētā ir daži veikaliņi, kur var nopirkt cepumiņus un citus našķus, ko izgatavoju.

Šobrīd esmu ļoti apmierināta ar to, kā man veicas, skaitļu ziņā saimnieciskā darbība ir ar nelielu plus zīmi. Un tas ir lieliski, ja ņem vērā, ka ofciāli darbojos tikai gadu. Plānoju paplašināt darbību. Tagad eju kuros, kur apgūstu dažādas mārketinga zināšanas, jo visu jau daru viena pati. Un šobrīd strādāju arī pie jauniem iepakojumu dizianiem, esmu pasūtijusi kastītes un līmlentes ar logo.

Līmlente jeb skočs, kas apdrukāts ar logo, ir ļoti noderīgs, jo varu visu nostiprināt, sagatavot pasūtījumus. Man vairs nav īpaši jādomā, kā iepakojuma izskatu padarīt gaumīgu un atšķirīgu, jo ir jau koša un personalizēta līmlente jeb skočs.

Līmente no http://www.limlentas.lv/ pasūtīts divos platumos, lai derētu gan lielākiem iepakojumiem, gan mazākiem. Man pašai šis skočs ļoti patīk. Ideju aizguvu no cita pārdevēja, kur preci pasūtīju sev. Viņa iepakojums bija ļoti jauki noformēts ar šādu apdrukātu līmlenti, kas uzreiz padarīja kastīti pamanāmu, tā arī bija papildus reklāma.

Tā es palēnām mācos, augu savā mesitarībā un iegūstu jaunus klientus. Mana pamtvēlme ir saglabāt augstu kvalitāti un individuālu pieeju. Tāpēc nekad nebūšu masu ražotāja. Man patīk, ka pati plānoju savu laiku.

Vispār jau bija liels risks pamest algotu darbu, lai sāktu hobiju pārvērst biznesa. Te galvenais faktors bija tas, ka man bija iekrāti naudas līdzekļi. Tos nolēmu izmantot, lai iesāktu biznesu un amortizētu pirmo darbības gadu, kad neko lielu jau sev vēl nenopelnīju.