Lai būtu silti un droši, jābūt atbilstošie dūmvadiem

dūmvadi

Nodarbojoties ar savu iecienītāko sporta veidu, sportistiem bieži vien sanāk doties uz dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, jo sacensības mēdz notikt tiešām dažādām vietās. Līdz ar to bieži nākas redzēt visādus brīnumus, ko cilvēki izdomā, lai varētu dzīvot daudz maz lielā komfortā. Piemēram, lauku mazajos ciematiņos, kur savulaik tika sabūvētas daudzdzīvokļu mājas, no kurām puse tagad stāv tukšas, cilvēki, lai varētu sasildīties, ir spiesti mājām ierīkot paši savas alternatīvās apkures, jo centralizētā apkure vienkārši nestrādā un vispār netiek darbināta. Un tad tik skaties, kā no dzīvokļu mājas sienām nāk laukā dūmvadi.

Starp citu, ja nodarbojies ar kādu no sporta veidiem, kur pamatdarbība ir pārvietošanās ar transporta līdzekli, piemēram, automašīnu, motociklu vai velosipēdu, tad ir skaidrs, ka kaut kur jau šie braucamie ir jāremontē un jāuzglabā. Arī garāžas bieži vien ir aprīkotas līdzīgi, kā iepriekš pieminētās daudzdzīvokļu mājas lauku apvidos. Jo tā ir ērtāk – ja es savu sacensību automašīnu remontēju pats, tad man gribas, lai būtu silts. Ne visas garāžas un servisi aprīkoti ar centrālo apkuri, tad nu tiešām risinājums ir iegādāt kādu taupības krāsniņu, ierīkot kvalitatīvu un atbilstošu dūmvadu, un līdz ar to celsies komforta līmenis. Starp citu, dūmvadu cenas nebūt nav astronomiskas.

Ar velosportu nodarbojoties, šis jautājums varbūt nav tik aktuāls, jo ziemas periodā Latvijā ar velosipēdu nav daudz iespēju braukt, kas nozīmē, ka dzelzs rumaks stāvēs garāžā vai citā noliktavā, kur netraucē. Toties automašīnām un autosportam nav tādu aizliegumu, brauc gan ziemā, gan vasarā. Tāpēc saprotamu iemeslu dēļ ir nepieciešama vieta, kur nepārtraukti veikt uzlabojumus savam sacensību “biedram”. Puiši mēdz iznomāt vai nopirkt lielus angārus, kur var ierīkot patiešām labu servisu saviem sacensību transportlīdzekļiem. Zinu dažus entuziastus, kas šādam mērķim izveidoja biedrību un ar savu projektu piesaistīja naudu no ES fondiem. Ja www.esfondi.lv piedalās biedrība, tad parasti piešķirtais atbalsts ir krietni lielāks nekā gadījumos, ja pretendē uzņēmējs vai viens pats.

Lai nu kā, puiši bija izveidojuši biedrību un par saņemtajiem līdzekļiem izveidoja servisu sacensību automašīnām. Serviss bija aprīkots ar labu aprīkojumu, jaunām iekārtām un beigu beigās apkalpoja ne tikai sacensību transportus, bet arī vietējos šoferīšus, kuri bija pat ļoti apmierināti ar sniegto pakalpojumu. Tā kā daudzi sportisti jau ir apvienojušies kādā no sporta klubiem, tad vismaz pirmais solis šādam projektam ir izdarīts. Tagad atliek vien ķerties pie darba, izplānot un rakstīt projektu, lai iegūtu līdzfinansējumu savu mērķu sasniegšanai.