Kūku bizness — kā man tas izdevās

Gribu padalīties ar savu stāstu, kas varētu arī kādu citu iedvesmot pārvērst savu hobiju par biznesu, pamata nodarbošanos un peļņas avotu. Es jau daudzus gadus cepu kūkas un gatavoju saldumus. Tas bijis mans hobijs, ar ko brīvajos brīžos nedaudz arī piepelnījos. Tomēr pēdējā laikā savā pamata darbā jutos izdegusi un nogurusi, jutu, ka mani resursi šajā jomā ir izsmelti, tāpēc paņēmu pauzi, lai padomātu, ko īsti tālāk darīt.

Kamēr atpūtos un vāļājos pa pludmali (jo ieplānoju atpūtu tieši vasarā), mani draugi un paziņas jau bija sapratuši, ka man ir vairāk brīva laika un var prasīt, lai cepu. Tā es vasaras laikā piekritu gatavot vairākas kāzu tortes, iepriecināju vairāk nekā desmit bērnus ar skaistām un veselīgām dzimšanas dienas tortēm, gatavoju uzkodas un našķus no vasarā pieejamajiem dārza labumiem.

Attapos situācija, kad manas dienas bija pilnībā pārņemtas ar darbošanos virtuvē. Un man tas patika, nejutos nogurusi, darbs sniedz milzīgu gandarījumu. Tajā brīdī bija klikšķis — es jau tagad daru to, ko mīlu. Un varu ar to arī nopelnīt.

Dažu nedēļu laikā nokārtoju visas formalitātes ar VID un citām instancēm, lai varētu bez bažām sniegt savus pakalpojumus. Paralēli arī iestājos autoskolā Credo Autoprieks, jo sapratu, ka man steidzami vajadzīga autovadītāja apliecība. Bieži vajadzēja braukt pie klientiem, pirkt produktus, vest tortes. Līdz šim tas bija papildu apgrūtinājums vīram, bet, ja gribēju šo nodarbi kā biznesu, man bija jākļust neatkarīgai. Autoskolu Credo Autoprieks pabeidzu nepilnu trīs mēnešu laikā, jo man bija stingrs mērķis. Autoskolas Credo Autoprieks instruktors man sniedza lieliskas zināšanas un prasmes, lai es jau uzreiz pēc tiesību iegūšanas varētu droši mesties iekšā trakajā Rīgas satiksmē.

5 lietas, kas man palīdzēja īstenot sapni par kūku cepšanu

  1. Patiesa aizrautība un mīlestība pret to, ko es daru.
  2. Tuvinieku un draugu atbalsts, iedrošinājums, ka es varu, ka man sanāk labi.
  3. Fakts, ka ieguvu autovadītāja apliecību un nopirku savu auto.
  4. Klientu labās atsauksmes un mana darba novērtējums.
  5. Lielas darbaspējas, jo viss bija jāpaveic pašai — gan cepšana, gan birokrātija, gan grāmatvedība, gan komunikācija ar klientiem.

Zinu, ka cilvēki baidās īstenot savus sapņus, turas pie darbiem, kas nepatīk, kas atņem viņu enerģiju. Tāpēc es iedrošinu paļauties uz dzīvi un uzdrīkstēties vairāk, jo īstās lietas izdodas!