Kā izklaidēt mazos restorāna apmeklētājus

bērni-restorānā

Ideālā pasaule vecāki ar maziem bērniem neietu ārpus mājas tikmēr, kamēr bērni iemācījušies uzvesties rātni — neskrien, nebļauj, citiem netraucē, nerada ap sevi haosu. Liela daļa sabiedrības arī uzskata, ka mammām ar bērniem nav vietas sabiedriskās vietās, jo citiem tas ir traucējoši.

Tomēr laiki mainās. Tagad mammas ar mazuļiem iet ārpus mājas, viņas apmeklē pasākumus, iet uz koncertiem, arī pusdieno kafejnīcās un restorānos. Tie pakalpojumu sniedzeji, kuri nevēlas zaudēt klientus savas snobiskās un diskriminējošās attieksmes dēļ, pielāgojas un domā, kā savu vidi padarīt draudzīgu arī bērniem.

Protams, ka apspriežami nav tādi jautājumi kā labierīcību pieejamība, pārtinamais galds, iespēja iekļūt ar ratiņiem, bērnu barošanas krēsliņš un bērniem pielāgota ēdienkarte. Bet ar to vien nepietiks, lai apmierinātu bērnu un vecāku vajadzības. Bērni ilgi nekavējas pie ēdiena, viņiem ātri viss apnīk, viņiem nepatīk ilgi atrasties vienā vietā. Bet vecāki toties grib izbaudīt nesteidzīgu maltīti, parunāties. Te nu restorānu un kafejnīcu saimniekiem ir iespēja izpausties.

Vislabāk, ja pārredzamā vietā ierīkota spēļu un aktivitāšu zona, kur bērni var būt kustībā, viņiem ir interesējošas lietas, viņi netraucē citiem apmeklētājiem. Ja vēl šajā zonā var būt darbinieks, kura uzdevums ir pieskatīt mazos rezgaļus, tad vecākiem ir laime pilnīga. Šāda vieta noteikti kļūs par viņu mīļāko vietu, kur baudīt maltīti kopā ar visu ģimeni.

Ja tādas ekstras nav iespējamas, tad vismaz vajadzētu būt kaut nelielam stūrītim, kur ir kādas bērnu mantas, galdiņš, zīmuļi, papīrs vai kaut kas, kas bērnu aizraus vismaz pāris minūtes, jo vecāki ir trenēti efektīvi izmantot katru minūti, kad rokas un klēpis ir brīvs.

Kādas mantas novietot bērnu stūrītī?

Mazākajiem bērniem patiks kluči, vienkāršas grāmatiņas, kādas attīstošās rotaļlietas. Lielākus bērnus jau aizraus Lego, puzles, patiks zīmēt, krāsot. Laba izvēle var būt 3D puzles, kas kādu brīdi spēs nodarbināt mazos pirkstiņus. Rotaļlietu ražotāji šobrīd piedāvā ļoti plašu izvēli visām vecuma grupām, tāpēc jāpadomā, lai kaut kas saistošs ir gan lielākiem, gan mazākiem bērniem.