Ieauguši matiņi, sausa āda un citas problēmas, skujot un vaksējot matiņus. Kā ar to cīnīties?

Skūšanās un vaksācija ir vienas no biežāk izmantotajām metodēm nevēlamā apmatojuma likvidēšanai. Tomēr abas šīs metodes ļoti bieži līdzi nes dažādas nepatīkamas sekas, kas izpaužas kā ādas stāvokļa un izskata pasliktināšanās. Ļoti izplatīta problēma ir matiņu ieaugšana. Ar to kaut reizi būs saskāries ikviens, kurš ir skuvis vai vaksējis ķermeņa apmatojumu. Ieauguši matiņi ir ne tikai sāpīgi, bet arī rada nepatīkamus iekaisumus un izbojā ādas izskatu.

Tāpat regulāra skūšanās vai vaksācija ādu mēdz padarīt sausu un jutīgu, mēdz parādīties pigmentācijas plankumi un rasties vēl citi nepatīkami simptomi, ar kuriem jāsamierinās, ja vēlas gludu ādu bez matiņiem. Ar kādām metodēm cīnīties pret šiem nepatīkamajiem simptomiem, kas rodas, skujot vai vaksējot nevēlamo apmatojumu?

Saudzīga ādas skrubēšana 

Lai pēc iespējas mazinātu ieaugušu matiņu problēmu, ieteicams regulāri veikt ādas virskārtas un atmirušo šūnu noņemšanu, ko var izdarīt ar skrubjiem. Dažāda veida skrubjus var iegādāties gan veikalā, gan pagatavot mājās. Skrubis maigi attīra ādu un noņem vecās šūnas, padarot ādu mīkstāku un maigāku. Līdz ar to arī mazinās iespēja, ka matiņi ieaugs. Ja arī jau matiņi ir ieauguši, skrubja izmantošana var palīdzēt problemu risināt, padarot ādu maigāku un ļaujot matiņiem tomēr izspraukties no zemādas. 

Regulāra ādas mitrināšana un kopšana

Protams, liela nozīme ir arī tam, kā āda tiek kopta. Vietās, kur āda tiek pakļauta regulārai skūšanai un vaksācijai, par to ir jārupējas īpaši labi. Lai āda nebūtu sausa un izskatītos labi, jāatceras par tās mitrināšanu un kopšanu atbilstoši ādas tipam. Var izmantot eļļas, ķermena losjonus, krēmus. Labāk izvēlēties dabīgu kosmētiku ar kopjošām īpašībām, kas mazinās iespēju, ka rodas ādas kairinājums un apsārtums. Vaksācija un skūšanās ir arī ādai traumējošas, tāpēc kairinošu līdzekļu izmantošana var veicināt ādas problēmu rašanos.

Lāzerepilācija atbrīvos no matiņiem un arī iekaisušas ādas

Tomēr, ja gribat pavisam radikālu risinājumu, kas reizē atbrīvos gan no matiņiem, gan visām ādas izskata problēmām, tad varat izmēģināt lāzerepilāciju. Lāzerepilācija ir matiņu likvidēšanas metode, kas ļauj uz ilgu laiku iegūt gludu ādu, ja veic pilnu lāzerepilācijas kursu un pēc tam arī atjaunojošās procedūras. 

Lāzerepilācija ar koncentrētu gaismas staru iznīcina tikai matiņa sakni, novēršot tā ataugšanu. Gaismas stars nebojā ādu un apkārtējos audus. Lāzerepilācija arī sniedz būtiskus ieguvumus ādas izskata uzlabošanā. Lāzerepilācija jau pēc pirmās procedūras ļauj atbrīvoties no ieaugušu matiņu problēmas. Tāpat ievērojami uzlabojas ādas izskats, pazūd pigmentācija, āda kļūst gludāka un maigāka.

Vairāk par lāzerepilāciju, tās norisi, izmaksām un citiem būtiskiem aspektiem varat uzzināt lāzerdermatoloģijas klīnikas “Era Esthetic” mājaslapā:

http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/lazerepilacija-ar-aleksandrita-lazeri-candela-gentlelase-pro

“Era Esthetic” ir viena no pieredzējušām un klientu uzticību iemantojušām klīnikām, kur pieejams šis pakalpojums. Klīnikā strādā profesionāli un sterificēti speciālisti, kā arī tiek izmantotas jaunākās paaudzes lāzera iekārtas, kas ir daudz jaudīgākas un efektīvākas par vecākas paaudzes lāzera iekārtām un citām matiņu likvidēšanas ierīcēm.