Gribu atbrīvoties no dzimumzīmes — ko darīt?

veselība

Vairumam cilvēku dzimumzīmes netraucē, tie ir vien tādi nelieli punktiņi uz ķermeņa, ko ikdienā pat īsti nepamana. Tomēr ir cilvēki, kuriem dzimumzīmes vai kāda konkrēta dzimumzīme kļūst par problēmjautājumu.

Biežākie iemesli, kāpēc pacienti vēlas atbrīvoties no dzimumzīmes:

  • estētiski nepievilcīgs dzimumzīmes izskats;
  • nevēlama atrašanās vieta;
  • dzimumzīme tiek traumēta ikdienas darbībās un ar apģērbu;
  • pastāv risks, ka dzimumzīme var attīstīties par ļaundabīgu veidojumu.

Pirmais solis — vizīte pie dermatologa

Dermatologs ir tas ārsts, pie kura jādodas ar visiem jautājumiem par dzimumzīmēm. Arī tad, ja ir vēlme no dzimumzīmes atbrīvoties. Pie dermatologa notiek dzimumzīmju pārbaude. To dara, izmantojot dermatoskopijas metodi, kas ļauj apskatīt dzimumzīmi vairākkārtējā palielinājumā, lai varētu izvērtēt tās stāvokli. Ja ir nepieciešams, dermatologs lemj par kādu papildu izmeklējumu. Dzimumzīmju pārbaude nav sāpīga un nav ilga, tāpēc par šo procedūru nav jāsatraucas. Pēc tam, kad veikta dzimumzīmju pārbaude un noteikts, vai dzimumzīme nav ļaundabīgs veidojums, kas jau prasītu cita veida ārstēšanu un noņemšanu, tad labdabīgos gadījumos dermatologs iesaka piemērotākos veidus, kā pacients var atbrīvoties no dzimumzīmes.

Kādā veidā atbrīvoties no dzimumzīmes

Viens no modernākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā šobrīd noņem dzimumzīmes, ir ar lāzeri. Šai metodei ir vairākas priekšrocības. Dzimumzīmes noņemšana ar lāzeri ir mazsāpīga, tā ir arī ātra procedūra, pēc kuras nav nepieciešams uzlikt šuves, kā arī nepaliek pamanāma rēta. Tas ir ļoti svarīgi, ja plāno noņemt dzimumzīmi kādā labi redzamā vieta, piemēram, uz sejas vai kakla. Arī atveseļošanās process pēc dzimumzīmes noņemšanas ar lāzeri ir ļoti īss un tajā parasti nav nekādu komplikāciju, jo audi sadzīst ļoti ātri.

Ja apskates laikā dermatologs konstatē, ka dzimumzīmei ir ļaundabīga veidojuma pazīmes, tad noņemšana ar lāzeri nebūs piemērota metode. Tādos gadījumos notiek tālāka konsultēšanās ar speciālistiem un vajadzības gadījumā izmantota ķiruģiska metode.

Kāpēc regulāri pārbaudīt dzimumzīmes

Arī tad, ja nav plānots atbrīvoties no dzimumzīmes un to estētika uz ķermeņa pilnībā apmierina, jāatceras, ka vajadzētu ik pa laikam tomēr pārbaudīt dzimumzīmes. Lai to izdarītu, atliek tikai pieteikties uz konsultāciju pie dermatologa, ka parasti ir pieejams katrā poliklīnikā un slimnīcā. Šādas profilaktiskas pārbaudes ir ļoti nozīmīgas, lai monitorētu ādas veselību un laikus atklātu ļaundabīgas saslimšanas, kas pēdējos gados kļūst arvien izplatītākas pat jaunu cilvēku vidū. Ādas vēzis jeb melanoma jau vēlīnās stadijās tiek konstatēta pat gados jauniem cilvēkiem, kuri diemžēl daudzos gadījumos cīņu ar šo slimību zaudē. Savlaicīga diagnostika ir viena no cerībām, kas var glābt šādas slimības gadījumā.

Dzimumzīmes un saule

Tagad, kad iestājies jau vasarai raksturīgs laiks, jāaktualizē arī tēma par dzimumzīmēm un sauli. Tiem, kuriem uz ķermeņa ir daudz šo brūno punktiņu, jābūt uzmanīgiem, uzturoties saulē. Noteikti jālieto piemērots saules aizsargkrēms. Nevajadzētu uzturēties saulē pārāk ilgi un tajās dienas stundās, kad saule ir visagresīvākā. Cilvēki, kuriem ir daudz dzimumzīmju, ir pakļauti lielākam riskam attīstīties ādas saslimšanām un arī ādas vēzim. Tāpēc nav ieteicams pašiem šo faktoru aktivizēt, nevērīgi izturoties pret speciālistu ieteikumiem.

Protams, ka melanoma nerodas vienas dienas laikā, tās ir reakcijas ādā, kas notiek ilgstošā laika periodā, attīstās klusībā un bez pamanāmiem simptomiem. Speciālisti to var atpazīt jau agrīnā stadijā, tāpēc arī vizīte pie dermatologa var izglābt jums dzīvību.