Garda maltīte var izglābt dienu!

ediens

Katram būs gadījusies diena, kad viss nenorit pēc plāna, iecerētais nesokas, liekas, ka viss pinas un ķeras. Trešā prognoze? Nepareizs zvaigžņu stāvoklis? No gultas ar nepareizo kāju izkāpts? Izskaidrojumus varam izvēlēties pēc savas patikas. Bet ko darīt?

Mana recepte ir tāda, ka šīs dienas vienkārši ir tā lēnām, pa minūtei jānodzīvo. Un pēc iespējas ar mazāku stresa līmeni.

Kas to var palīdzēt izdarīt? Man ļoti labi palīdz divas lietas — laba mūzika un garda maltīte. Un es tiešām uzskatu, ka garda, nesteidzīga maltīte labā kompānijā var izglābt neveiksmīgu dienu.

Ja uz priekšu netiec, tad maini plānus

planiMan noteikti neveiksmīgas ir tās dienas, kad gadās ķibeles ar auto. Tā kā dzīvoju viena, tad man nav līdzās cilvēka, kurš varētu sniegt kaut primāru palīdzību auto tehniskajos jautājumos. Pati šajā ziņā nejūtos speciāliste, jo vadu auto tikai nepilnu gadu. Ja jūtu, ka kaut kas nav tā, kā vajadzētu, tad nākas vien meklēt profesionāļus.

Diezgan bieži manā maršrutā ietilpst riepu serviss http://www.pkp.lv/lv/kur-nopirkt-riepas/.  Tajā man palīdz tikt galā ar auto ritošās daļas jautājumiem. Un izrādās, ka šādu jautājumu ir daudz vairāk, kā man sākumā varēja šķist. Protams, ka riepu serviss ir aktuāls riepu maiņas gadījumā, bet ir taču arī vēl tādas lietas kā riepu savirze, spiediens, bemžu sistēma. Tas viss gan jāpārbauda, gan ik pa laikam jālabo un jāmaina.

Ja to neizdara laicīgi, tad var nākties to darīt visnepiemērotākajā brīdī. Man bija jābrauc uz citu pilsētu, kur jāvada seminārs, bet no rīta, kad jau biju gandrīz izbraukusi no pilsētas, sapratu, ka labāk braukt uz servisu, kaut kas nebija kārtībā. Bet laiks man taču saplānots līdz sīkumam!

Tā kā neko darīt nevarēju, jo servisā bija auto jāatstāj uz divām stundām, tad devos uz tuvējo kafejnīcu. Tur mierīgi apdomāju, kā glābt šo dienu, savanījos ar vajadzīgajiem cilvēkiem, izdzēru gardu kafiju un pasūtīju lieliskas vēlās brokastis. Tā jau bija pagājusi stunda, man pārgājis pirmais šoks un stress. Un bija arī atrasts risinājums tam, ka es varēju semināra vietā ierasties divas stundas vēlāk. Ar apmierinātu apetīti un pēc pārdomu mirkļa šo neveiksmi pieņemt bija daudz vieglāk. Jutos labi, jo dzīvē taču visādi gadās.

Jāpieņem jaunā situācija un jārīkojas.

Svarīgi, kā skatāmies uz situāciju

Var jau domāt arī, ka neveiksme ir zīme no augšas, ka nav jābrauc, nav jāpiedalā, ka varbūt tas vispār nav tavs darbs. Tomēr es domāju, ka viss atkrīgs no tā, ar kādu attieksmi un no kāda skatpunkta paveramies uz notiekošo. Jo katrā neplānotajā situācijā ir kaut kas noderīgs, kāda mācība un varbūt arī notikumu pavērsiens, kas tieši tajā brīdī ir nepieciešams.

Un man šādas situācijas māca būt šeit un tagad. Izbaudīt mirkli. Ja neko citu nevaru darīt, tad varu kaut vai izbaudīt labu maltīti un palutināt sevi.