“Festiņi” tuvojas!

festivali

Vasara, lai kāda tā arī nebūtu, ir festivālu laiks. Tas kolosālais brīdis, kad visi sanāk kopā, lai piedzīvotu jaunas sajūtas, iegrimtu savā pasaulē, klausītos labu mūziku un vienkārši BAUDĪTU.

Izrādās, ka Latvijā festivālu ir tik daudz, ka gribēdams visus nepaspēsi apmeklēt. Pat ja pietiks laika, diez vai pietiks naudas un otrādi. Padalīsimies ar informāciju arī tiem, kas nav apmeklējuši līdz šim nevienu festivālu un ar kaut ko vēlas sākt – izvēle ir liela.

  1. PAGALMS FEST – Sigulda – Jūnijs

pagalmest festViens no pirmajiem festivāliem vasaras sākumā, sezonas atklājējs. Šis festivāls patiešām sācies ar nevainīgu burziņu kādā pagalmā. Nu, pēc pieciem gadiem, tas ir apvienojis cilvēkus, kam patīk burziņi pagalmā un laba mūzika. Ja gribas ko samērā mierīgu, lai pamēģinātu festivālu dzīvi – šis būs labs variants.

 

  1. METALSHOW – Ķekava

metalshowKā jau liek domāt nosaukums, šis festivāls vairāk ies pie sirds metāla piekritējiem. Kādu laiku festivāls bija “nogājis pagrīdē”, bet nu ir atkal atgriezies. Norises vieta ļoti tuvu Rīgai. Ja esat šāda mūzikas stila piekritēji, lūk, iespēja pamēģināt!

 

  1. PLAYGROUND FESTIVĀLS – 333 trase

playgroundŠis jau ir kas vairāk dzirdēts, vai ne? Kas interesants šajā festivālā – ne tikai norises vieta, bet arī aktivitātes tajā. Ar ko jums asociējas 333 trase? Riepu centrs, automašīnas, ātrums, sacensības? Riepu centrs noteikti nebūs īstais apzīmējums, ja runājam par festivālu. Bet aktīva atpūta – tas būs īstais. Šis ir festivāls, kurā tiek piedāvātas arī interesantas izklaides un paraugdemonstrējumi. Par kaut ko interesantu taču liecina pats nosaukums – “Spēļu laukums” latviskojot.

 

  1. ZOBENS UN LEMESS – Viesīte

Folkmetāla cienītājiem. Metāls ar latvisko “piesitienu”, ja gribam būt precīzāki. Arī pasākums tiem, kam interesē konkrēti šāda mūzika. Īstenībā pasākums izskatās itin aizraujošs. Bet ko vairāk zinās pastāstīt laikam vien tie, kas orientējas šajā stilā un bijuši pašā festiņā.

  1. FONO – Cēsis

Zelta vidusceļš starp pilsētas svētkiem un festivālu. Šis festivāls notiek vienā laikā ar pilsētas svētku svinībām, tāpēc nebrīnieties, ja sastopat pasākumā vietējos ballētājus un vecāka gadagājuma ļaudis, kas gribēja tikai paklausīties koncertu. Tomēr šis festivāls ir gana dzirdēts un jau izslavēts, varētu būt interesanti.

  1. POSITIVUS – Salacgrīva

Par šo noteikti ir dzirdējuši visi, jo šis festivāls tiek ļoti reklamēts internetā un televīzijā. Un ne velti, tas tiešām ir nozīmīgs pasākums, viens no vasaras lielākajiem festivāliem Baltijas valstīs, ne tikai Latvijā. Cik daudz tajā ir pozitīvisma, grūti teikt, jo pēc pērnā gadā plūdu bildēm liekas – labi, ka esmu mājās pie TV un zem segas… Redzēs, kā būs turpmāk. Arī mākslinieki šeit zināmi un pasaulē pazīstami, tāpēc daudzi raujas apmeklēt šos koncertus.

Šie ir tikai 6 festivāli, kurus ātrumā apskatījām. Ir vēl daži, kurus šoreiz neizdevās pieminēt. Bet parunāsim arī par tiem, iespējams, kad būsim atgriezušies mājas ar jauniem iespaidiem.