Cik izmaksā skaists smaids?

 

Skaists smaids ir viens no burvju līdzekļiem, kas atver daudzas durvis un atkausē sirdis, kā arī ceļ pašapziņu. Ko darīt, ja, skatoties spogulī, neredzam to, ko vēlētos? Ko darīt, ja zobi ne tuvu nav tik balti, skaisti, veseli un līdzenās rindās kārtoti, kādus redzam žurnālos un Holivudas filmās? 

Mūsdienu zobārstniecība paver daudzas iespējas uzlabot savu smaidu ar dažādām metodēm un līdzekļiem. Atliek tikai atrast sev piemērotākos risinājumus, kas atbilst arī finansiālajām iespējām. 

Sāc ar vizīti zobārstniecībā

Lai saprastu, kādā veidā varat uzlabot savu smaidu un mutes veselību, pirmais solis būs vizīte zobārstniecībā un konsultēšanās ar pieredzējušiem speciālistiem. Kopā tad varat izstrādāt plānu, ar kādiem soļiem iegūt optimāli labākos iespējamos uzlabojumus un padarīt smaidu pievilcīgāku. 

Ieteicams atrast zobārstniecību, kuras speciālistiem uzticaties, kur esat pārliecināti par pakalpojumu kvalitāti, kur jūtaties ērti, jo uz šo vietu būs jādodas ne vienu reizi vien, ja vēlas panākt pamanāmus uzlabojumus savam smaidam. Protams, arī savu naudu gribēsiet maksāt tikai par augstas kvalitātes pakalpojumiem.

Ortodontija un tās sniegtās iespējas

Ortodontija ir zobārstniecības nozare, kas nodarbojas ar sakodiena un zobu rindu korekciju. Ja neapmierina savs sakodiens un zobu izvietojums, tad ar ortodontijas palīdzību iespējams panākt diezgan ievērojamus rezultatus. Diemžēl jāsaka, ka rezultāts būs pacietīgi jāgaida ilgāku laiku, tie var būt pat vairāki gadi. Viens no populārajiem veidiem, kā veic zobu koriģēšanu, ir ar breketēm. Pieejamas dažāda veida breketes, redzamākas un mazāk redzamas, dārgākas un ekonomiskākas. Labā ziņā, ka ar breketēm koriģēt zobus var jebkurā vecumā, bet bērnībā un jaunībā to izdarīt ir vieglāk.

Skaista smaida pamats – veseli zobi

Tomēr pirms ķeraties pie radikālām metodēm zobu uzlabošanā, vispirms vajadzētu atcerēties, ka skaista smaida pamatā ir regulāra un pareiza zobu kopšana. Tādā veidā uzturēsiet zobus veselus, būs svaiga elpa, veselas smaganas un arī balti zobi. Zobu kopšana joprojām ir tēma, kurā valda daudz mītu, kā arī daudziem ir vāji zobu kopšanas paradumi, kas arī kļūst par iemeslu, kāpēc savs smaids nešķiet pievilcīgs. 

Zobi ir jātīra divreiz dienā, tas jādara vismaz 3 minūtes, rūpīgi notīrot visas virsmas, arī vaigus un mēli. Pēc tam zobi ir arī jāizdiego, lai iztīrītu zobu starpas, kur birstīte ne vienmēr var pietiekami paveikt savu darbu.

Tāpat reizi gadā jāapmeklē zobu higiēnists, lai mutes dobumu iztīrītu pamatīgāk. Kā arī jādodas pie zobārsta uz profilaktiskām apskatēm, lai novērstu zobu bojāšanos vēl pirms tā ir sākusies.

Kā aizstāt zaudētus zobus

Gadījumā, ja skaisto smaidu bojā tas, ka ir zaudēti un iztrūkstoši zobi, arī tad zobārstniecības mūsdienīgās metodes var paveikt brīnumus. Pieejama dažāda veida zobu protezēšana, arī zobu implanti, kas ļauj aizstāt vienu vai vairākus zobus, kā arī sniegt risinājumu pat pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā. Tāpat zobu estētiku var uzlabot arī ar zobu kroņiem, venīriem un sakņu inlejām.

Zobu protezēšanas cenas ir pieejamākas par implantiem, tāpēc arī pacienti biežāk izvēlas tieši protezēšanu. Kā arī zobu protezēšanas cenas katrā klīnikā var atšķirties, tāpēc ir jāatrod sev piemērotākais piedāvājums, kas apvieno augstu kvalitāti un maciņam pieņemamu cenu. 

Ja salīdzina zobu protezēšanas cenas ar zobu implantu cenām, tad skaidrs, ka otrais variants ir krietni dārgāks, bet implantiem arī ir būtiskas priekšrocības, kas atsver šo cenas pieaugumu. Zobu implanti ir neizņemami zobu aizvietotāji, kas izskatās pēc dabīgajiem zobiem un arī funkcionālā ziņā nerada nekādu atšķirību. Katram pašam jāizlemj, cik viņš ir gatavs maksāt par skaistu smaidu. Zobu protezēšanas cenas būs salīdzinoši pieejamākas, bet zobu implanti būs lieliska investīcija, kas atmaksāsies ilgu laiku.