Brīvdienas pie dabas — svaigs gaiss un maltīte uz ugunskura

atpūta ar ģimeni

Es piekrītu apgalvojumam, ka svaigā gaisā ēdiens vienmēr garšo labāk. Tāpēc labos laika apstākļos izmantoju iespēju doties atpūtā pie dabas. Ar draugiem un ģimeni esam iecienījuši nelielus kempingus, kur ir maz cilvēku, ir ugunskura un telšu vietas, var dabūt dzeramo ūdeni, elektrību, arī pieejamas labierīcības. Tādās vietās var atpūsties pat vairākas dienas.

Pēdējo reizi braucām uz pavisam nomaļu vietu, ko ieteica draugi. Tā bija pie ezera. Skats lielisks, mierīga un brīnišķīga vieta. Tikai tikt līdz tai bija īsts pārbaudījums, jo vairākus kilometrus vajadzeja braukt pa gandrīz meža ceļu, kas bija bedrains. Šajā braucienā sapratu, ka automašīnai ar steigu jāmaina amortizatori, jo vienā pusē amortizators bija galīgi švaks. Ja jau viens amortizators jāmaina, tad drošāk mainīt abās pusēs, lai automašīna būtu stabila.

Zupa uz ugunskura — kas var būt labāks!

Vismaz mēs savās brīvdienās pie dabas vienmēr noteikti gatavojam kārtīgu un sātīgu zupu. Ja ir iespēja turpat ūdenī noķert zivi, tad noteikti top zivju zupa ar sīpoliem, kartupeļiem, burkāniem un citiem dārzeņiem, ko jau paņemam līdzi. Zupa vienmēr iznāk ļoti garda, bet laikam jau tas tiešām ir svaiga gaisa un dabas tuvuma nopelns, jo šādā atpūtā viss garšo lieliski, lai arī cik vienkārša būtu maltīte.

Bet ugunskura zupu receptes ir visdažādākās, esam mēģinājuši ar citas, cenšamies sekot sezonalitātes principam un izmantot tieši tās dabas veltes, kas tajā brīdī ir aktuālas un pašā pilnbriedā.

Labs aprīkojums un laba kompānija

Kas nodrošina, ka brīvdienas pie dabas ir izdevušās? Vismaz mums to garantē laba kopmānija un labs aprīkojums. Esam jau pirms vairākiem gadiem iegādājušies profesionālu telti un guļammaisus. Tāpat ir arī cits piknika un drošības aprīkojums, kas ļauj baudīt dabu, bet tajā pašā laikā būt komfortā un nodrošināt visas vajadzības. Domāju, ka tiem, kuriem patīk regulāri un labi atpūsties pie dabas, nevajadzētu taupīt naudu, lai sagādātu kvaliatīvu aprīkojumu. Tas attiecas arī uz apģērbu un apaviem, jo tie arī ir ļoti būtiski, lai varētu izbaudīt katru mirkli.

Ja ir profesionāls aprīkojums, tad arī negaidīti laika apstākļi nav šķērslis labai atpūtai.

Esi saudzīgs pret dabu un sakop aiz sevis

Ikvienam ceļotājam un atpūtas pie dabas cienītājam jāatceras, ka dabā mēs esam ciemiņi. Un tā arī būtu jāizturas. Pret apkārtējo vidi jāizturas ar saudzību un rūpību. Un noteikti jāatceras aiz sevis visu sakopt un aizvākt. Cik gan bieži nav nācies redzēt atpūtnieku atstātos atkritumu kalnus un izpostītās atpūtas vietas. Ir skumji uz kaut ko tādu skatīties, jo tā ir klaja necieņa pret vidi, kurā visi dzīvojam. Mēs vienmēr līdzi ņemam vairākus atkritumu maisus, kur jau pēc iespējas atsevišķi sašķirojam plastmasu, stiklu un citus atkritumus, lai pēc tam būtu vienkārši tos izmest šķirojamo atkritumu laukumā, kādi pilsētā ir daudzās vietās. Šādu paradumu esam nodevuši tālāk daudziem draugiem un paziņām, kuri bijuši atpūtā kopā ar mums. Un tas nemaz nav apgrūtinoši. Ir taču patīkami nākamajā reizē atgriezties tajā pašā atpūtas vietā un redzēt, ka tā ir sakopta un gatava uzņemt atpūtniekus visā savā krāšņumā.

Latvijas daba ir lieliski  piemērota tam, lai kaut vai katrā nedēļas nogalē dotos atpūsties uz kādu skaistu un mierīgu vietu.