Balināt zobus mājās vai zobārstniecībā?

Zobu balināšana ir aktuāla tēma daudziem, jo zobi savu balto toni zaudē dažādu faktoru ietekmē. Visvairāk zobus iekrāso smēķēšana, arī dažādi krāsainie dzērieni — kafija, melnā tēja, dārzeņu sulas, sarkanvīns utt. Šie faktori skar samērā lielu sabiedrības daļu. Kādu varbūt arī nesatrauc, ka zobi izskatās dzeltenīgi vai pelēcīgi, bet biežāk tomēr cilvēki meklē tam risinājumus, vēloties atgūt skaistu un baltu smaidu.

Zobu balināšana ir efektīvākais veids, kā atgūt zobu balto toni. Bet ir arī dažādi varianti, kā veikt zobu balināšanu. To var darīt mājās, izmantojot gan profesionālas, gan tautas metodes. Bet var arī doties uz zobārstniecību, kur tiek veikta zobu balināšana ar profesionālām metodēm. Kura metode ir labāka? Ko izvēlēties? Katrai savi plusi un mīnusi. Par to uzziniet nedaudz vairāk.

Tautas metodes — pieejamākas, bet mazāk efektīvas

Ikviens interneta dzīlēs var sameklēt dažādas receptes, kā mājas apstākļos veikt zobu balināšanu. Izmantojamie līdzekļi parasti ir brīvi pieejami gan virtuves plauktiņos, gan veikalā, kā arī neizmaksās vairāk par dažiem eiro. Tomēr, lai ar šīm metodēm sasniegtu manāmu efektu, jāatceras, ka metodes vajadzēs izmantot ilgtermiņā un regulāri. Tāpat arī nevajadzētu cerēt, ka tautas metodes garantēs žilbinoši baltus zobus.

Profesionāla balināšana mājās prasa laiku un pacietību

Jau labāku balināšanas efektu var iegūt, ja mājas apstākļos izmanto profesionālos balināšanas līdzekļus, ko var iegādāties gan aptiekā, gan zobārstniecībās. Tās parasti ir zobu kapes, kurās ieliek balinošo līdzekli. Balināšana jāveic katru dienu noteiktu laiku, parasti tas jādara vismaz divas nedēļas pēc kārtas. Tāpēc ir jāapbruņojas gan ar pacietību, gan jāieplāno katru dienu tam laiks. Izmaksas šai metodei būs augstākas nekā tautas līdzekļiem, bet arī rezultāts būs daudz labāks.

Balināšana zobārstniecībā — ātra, efektīva, bet dārgāka

Zobu balināšana ir arī pakalpojums, ko nodrošina vairums zobārstniecību. Zobu balināšana zobārstniecībā notiek ātri un spēj nodrošināt augstāko efektivitāti. Tieši to arī vēlas vairums klientu — lai nav jātērē daudz laika un pūļu rezultāta iegūšanai. Tā dēļ viņi ir gatavi maksāt vairāk. Jā, zobu balināšana klīnikā būs dārgāka, tomēr jau uzreiz no klīnikas varēs iziet ar daudz skaistāku smaidu. Tomēr jāatgādina, ka zobu balināšana būs jāatkārto ik pēc dažiem mēnešiem, ja neatsakās no faktoriem, kas zobus intensīvi iekrāso.