3 iemesli, kāpēc reizi gadā doties pie zobu higiēnista

zobu-higiēnists

Ja zobārsta apmeklējums reizi gadā šķiet saprotams un loģisks, tad zobu higiēnists daudziem joprojām šķiet nevajadzīga greznības, bez kuras viņi noteikti var iztikt. Tomēr tas ir maldīgs priekšstats, ka zobu higiēnists jau neko vērā ņemamu neizdara, tikai paprasa lielu samaksu par šo pakalpojumu. Lūk, jums trīs iemesli kāpēc reizi gadā tomēr būtu jāapmeklē zobu higiēnists.

 

  • Zobu higiēnista darbs atvieglo zobārsta darbu

 

Vispareizāk būtu pie higiēnista doties neilgi pirms vizītes pie zobārsta, jo tad zobārsts varēs daudz labāk redzēt visas zobu virsmas un mazākās vietiņas, pamanīt pat visniecīgākos bojājumus un tikai to sākuma aizmetņus. Un visefektīvāk zobu labošanu ir veikt jau tad, kad bojājums ir tikko sācies vai ir neliels. Tas ļauj zobu saglabāt labākā stāvoklī un arī samazina izmaksas par labošanu. Ja higiēnists nav apmeklēts, tad var gadīties, ka zobārsta acīm kāds caurumiņš paliek nepamanīts, kā arī aplikums var traucēt zobārsta darbu.

 

  • Iespēja cīnīties ar mutes dobuma problēmām — sliktu elpu, asiņojošām smaganām

 

Lai gan vairums cilvēku ik dienu tīra zobus, regulāri arī apmeklē zobārstu, vienalga sastopas ar nepatīkamām mutes veselības problēmām — sliktu elpu, asiņojošām un sāpīgām smaganām, zobu kustīgumu, zobakmeni utt. Ne vienmēr zobu higiēna, ko veic majās, var sniegt pilnīgu tīrīšanu un mutes veselību. Zobu higiēnists ar saviem instrumentiem un metodēm spēj efektīvi notīrīt to, ko nevar izdarīt ar birstīti un zobu diegu.

Ja zobu higiēna tiek veikta regulāri, visi zobi ir salaboti, tad nevajadzētu būt nopietnām un traucējošām mutes veselības problēmām. Arī darba metodes zobārstniecībās šobrīd ir ļoti efektīvas un mūsdienīgas. Piemēram, zobu higiēna ar ultraskaņu, kas ļauj sasniegt ļoti labu rezultātu.

 

  • Zobi ilgāk saglabās labu izskatu un mazāk bojāsies

 

Regulāra zobu higiēna ļaus visa mūža garumā saglābāt daudz veselākus un skaistākus zobus, attālinās to brīdi, kad jāmeklē zobu aizstāšanas veidi: protēzes, implanti. Kopējā mutes veselība sastāv ne tikai no tā, ko katrs dara mājās, bet arī no aprūpes, ko var saņemt tikai profesionālā zobārstniecībā. Un viena vai tomēr labāk divas vizītes gadā pie zobu higiēnista nav tik daudz prasīts, ja ieguvums ir skaists smaids visa mūža garumā.